Emlak Danışmanınız ! 7/24 - 0090 536 661 55 62

Altinkum

Altınkum, Ege kıyılarımızda bulunan bir tatil yeridir.İdari yapı olarak Didim(Aydın) ilçesine bağlıdır.3 ana plaja sahiptir.İngiliz ve Türk turistler tarafından tercih edilmektedir.Türk ve İngiliz yemekleri sunan bar ve restaurantlara sahiptir.

Bu restaurantların önemli bir kısmı İngiliz turistlerin ihtiyaçlarını karşılamak için yapılmıştır.Bunlara ek olarak Didim’de otantik Türk restaurantları da vardır.

Şehir merkezinden karayoluyla 10 dk. uzaklıkta Apollo Tapınağı(Didyma) bulunmaktadır.
Şehirde ve civarında Milet ve Efes kapsamında bir çok antik site,örenyeri bulunmaktadır.
Didim Marina Projesi kıyılarımızdaki en geniş yere sahiptir, yaklaşık 75 milyon dolara mal olan ve yapımı 2.5 yılda tamamlanan D-Marin Didim, 580 deniz, 600 kara kapasitesi, 70.000 m2 kara sahası, 400 tonluk ve 75 tonluk 2 travel lift, 2 büyük hangarıyla bölgeye gelen tekne sahiplerine uzun veya kısa süreli kara park olanağı sağlıyor.

Yacht Club, sosyal hizmetler, teknik servis, liman, marina ofis ve çevre koruma hizmetleri gibi imkânlarla tekne bağlayanlara hizmet veren marinada içinde bar, cafe ve restaurantın olduğu bir de alışveriş merkezi yer alıyor.

Altınkum karadan denize esen rüzgarın denizden karaya doğru esen rüzgardan çoğu zaman daha kuvvetli olması nedeniyle kendisini temizleme özelliğine sahip bir plajdır.Altınkum karayoluyla Bodrum Havalimanı’na 1 saat 30 dakika,İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ise 1 saat 45 dakika uzaklıktadır.
Altınkum’um Kışı başka yazı başka güzel…
Kış aylarında tatile çıkacaksanız yaz kış açık olan otellerin sayısında son yıllarda artış var. Kaloriferli ve klimalı odalarıyla hizmet veren bir kaç büyük otelin yanısıra; albenisi olan küçük otellerin sayısı da yıldan yıla artıyor.

Aklında “deniz-kum ve güneş” tatili olanlara Didim dediğinizde “Altınkum”un akla gelmesi kaçınılmazdır. Didim ve Altınkum onlar için eşdeğerdir. Altınkum Plajı, yalnızca Didim’in değil, Türkiye’nin en önemli plajlarından birisidir. Adı gibi altın sarısı kumuyla, kendini temizleme özelliğine sahip berrak deniziyle, temizliğin ve güvenliğin sembolü mavi bayrağıyla, üstüne üstlük hemen yanıbaşındaki tarihi mirasla çok değerlidir.

1,5 klometre uzunluğundaki plajı çevreleyen restoranlar, barlar, konaklama tesisleri yalnızca yaz tatili değil, Altınkum’a dinlenmek, spor yapmak, kültür turlarına katılmak için sonbahar ve kış aylarında gelenleri de ağırlıyor. Kış aylarında dahi dingin kalabilen bir deniz ve ılıman iklim her geçen yıl farklı arayışlarda olanların ilgisini daha çok çekiyor.

Altınkum Paljı’ndan kalkan tekneler ile eşsiz bir günübirlik “deniz turu” yapabilirsiniz. Cennet Adası (Panayır Ada) başta olmak üzere ziyaret edilen çeşitli koylarda doyasıya yüzülüyor, doğa harikası yerler görülüyor. Zaten kısa sürede Didim en güzel koylarını görmek için de saat 17.00’de sona eren bu turlar en güzel seçenektir. Ayrıca dalış öğrenmek isteyenler için çeşitli dalış tekneleri de “eğitim amaçlı” turlar düzenliyor. Didim’de denizin üstündeki kadar altındaki zenginlikleri de doğaseverlere görme olanağı sağlıyorlar.

Diğer resimleri görmek için resmin üzerine tıklayınız>>>

DSC_0679
DSC_0679
DSC_0679
DSC_0680
DSC_0680
DSC_0680
DSC_0687
DSC_0687
DSC_0687
DSC_0688
DSC_0688
DSC_0688
DSC_0719
DSC_0719
DSC_0719
 
© Copyright 2011 Koseoglu Emlak
Powered by Koseoglu Emlak